florawood.com.tr
BLOG
 Güneşin kendini biraz gösterip yerini tekrar kar, yağmur, soğuk hava, rüzgara yenik düşen şemsiyeler, üst üste giyindiğimiz kıyafetlerle hareket etmekte zorlanarak ya da hiç bitmeyen trafikte işe, okula yetişme telaşı ve bir an önce evimize ulaşmanın hayaline bıraktığı kış mevsiminde şüphesiz kendimizi en çok güvende hissettiğimiz ve zaman geçirdiğimiz yerdir evimiz. Bu yüzden kış mevsiminde evimizde yapacağımız birkaç küçük değişiklik hem farklılık yaratabilir hem de evde zaman geçirmeyi daha keyifli bir hale getirebilir.
 Mevsim dönüşlerinde evinizin dolapları, rafları tek tek elden geçirilip düzeltilir. Bundan en çok da nasibini alan kıyafetler ve mutfak dolapları olur ama bir evin sıcaklığını ve karakterini yansıtan kütüphane ya da kitaplıklar da hiç azımsanmayacak derecede bu değişimden paylarını alırlar ya da almalılar…
Evinizi kışa hazırlarken, soğuk akşamlarda size eşlik edecek kitaplarınızı farklı formlarda ve özenli bir şekilde korumaya karar verebilirsiniz… Eğer böyle bir yeniden düzenlemeye karar verdiyseniz; sofistike ve şık kitaplıklar, fonksiyonel ve tasarım kitaplıklar olduğu gibi heykelimsi kitaplıklara kadar varan geniş bir alternatifler dünyası olduğunu unutmayın…
Eğer kitaplarınızı, anılarınızı, dekoratif obje veya eşyalarınızı düzenlemek hem de estetik görünmelerini sağlamak istiyorsanız sıklıkla tercih edilen kitaplıklar çok işinize yarayacak. Evinizi düzenlerken aynı zamanda şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı vitrin dekore eder gibi rafları doldurulduğunda ne kadar şık göründüğünü siz de fark edeceksiniz. Ayrıca kitaplarını özenle koruyanlar için birbirinden şık kitap tutucular da Pera Bulvarı’nda sizi bekliyor.
 Heyecanla beklediğimiz bahar sonunda geldi! Peki evlerimizin dekorasyonunu kışın kasvetinden çıkarıp baharın enerjisine hazırladık mı? Henüz dekorasyonda değişiklik yapmamış ama ufak değişikliklerle baharı evine taşımak isteyenler için, bahar temizliği yapılmadan önce birkaç önerimiz var.
Baharın canlılığını yansıtan çiçekler…
Baharın canlılığını ve tazeliğini yansıtan çiçekleri evimizin her alanında kullanabiliriz. Çiçeklerin insanlar üzerindeki enerji ve mutluluk verici etkisi nedeniyle evlerimizde güzel bir vazo ya da saksı içinde rengarenk çiçekler bulundurabiliriz. Canlı çiçekleri tercih etmeyenler ise yapay çiçeklerle de aynı havayı yakalayabilirler.